4ο Διεθνές Συμπόσιο Σχολικής Ψυχολογίας στην Κρήτη

"Σχολική Ψυχολογία και Ειδική Αγωγή: Νέες Τάσεις, Νέες Πρακτικές και Νέες Προκλήσεις στα Σχολεία"

26 & 27 Οκτωβρίου 2018

Ρέθυμνο

Αφίσα-Πρόγραμμα

Φεστιβάλ: «Σύγχρονη Τέχνη Νέων Μέσων και Δημιουργικότητα στην Εκπαίδευση»

24 έως 27 Οκτωβρίου 2018, Σπίτι του Πολιτισμού, Ρέθυμνο

Αναλυτικές Πληροφορίες:  www.edivea.org

Είσοδος Ελεύθερη

Έναρξη: Τετάρτη 24/10 ωρα 18.00  Ρέθυμνο, Σπίτι Πολιτισμού

Το Μουσείο Σύγχρονης Τέχνης Κρήτης, το Παιδαγωγικό Τμήμα Δημοτικής Εκπαίδευσης του Πανεπιστημίου Κρήτης [EDIBEA], το Τμήμα Τεχνών Ήχου και Εικόνας του Ιονίου Πανεπιστημίου [Εργαστήριο Διαδραστικών Τεχνών - In.Arts] και η Περιφέρεια Κρήτης - Περιφερειακή Ενότητα Ρεθύμνου διοργανώνουν φεστιβάλ με τίτλο: «Σύγχρονη Τέχνη Νέων Μέσων και Δημιουργικότητα στην Εκπαίδευση» από 24 έως 27 Οκτωβρίου 2018, στο Ρέθυμνο.

Στο πλαίσιο του Φεστιβάλ έχει προγραμματισθεί η παρουσίαση 15 καλλιτεχνικών έργων και 9 προβολών (Σπίτι Πολιτισμού).

Παράλληλα θα πραγματοποιηθούν 9 ομιλίες πανεπιστημιακών  και  9 Βιωματικά Εργαστήρια [Πανεπιστημιούπολη Ρέθυμνου - Παιδαγωγικό Τμήμα Δ.Ε -ΕΔΙΒΕΑ]