Διάλεξη: Seriously funny: the Acharnians and the war

the Acharnians and the war

22 / 5 / 2018, ώρα 19:00
Αμφιθέατρο Α - Διδακτήρια Φιλοσοφικής Σχολής

Διάλεξη -Veronica Kalas - Byzantine Settlements and Rock-Cut Architecture from the Peristrema Valley, Cappadocia

Τρίτη 22 Μαΐου

Veronica Kalas (ανεξάρτητη ερευνήτρια)

Τελετή Αναγόρευσης Καθηγητή Αλεξάνδρου Μακρυγιάννη σε Επίτιμο Διδάκτορα της Ιατρικής Σχολής του ΠΚ

Ο ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΜΑΚΡΥΓΙΑΝΝΗΣ ΕΠΙΤΙΜΟΣ ΔΙΔΑΚΤΟΡΑΣ ΤΗΣ ΙΑΤΡΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΤΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΚΡΗΤΗΣ

Η Ιατρική Σχολή του Πανεπιστημίου Κρήτης αναγορεύει τον  κ. Αλέξανδρο Μακρυγιάννη Ph.D.,  Καθηγητή Φαρμακολογίας, Χημείας και Κλινικής Βιολογίας του Πανεπιστημίου  Northeastern των Η.Π.Α., σε Επίτιμο Διδάκτορα της Ιατρικής Σχολής του Πανεπιστήμιου Κρήτης,  την Τρίτη 22 Μαΐου 2018 και ώρα 12:00 , στο «Αμφιθέατρο Μεταπτυχιακών» της Ιατρικής Σχολής  στην Πανεπιστημιούπολη  Βουτών, στο Ηράκλειο.

Η αναγόρευση του τιμώμενου θα γίνει από τον Πρύτανη του Πανεπιστημίου Κρήτης Καθηγητή Οδυσσέα – Ιωάννη Λ. Ζώρα.

Παρακαλούμε δείτε παρακάτω στο αρχείο που ακολουθεί το αναλυτικό δελτίο τύπου και την πρόσκληση