Το Πανεπιστήμιο Κρήτης μέσω των Τμημάτων Δημοσίων Σχέσεων Ρεθύμνου και Ηρακλείου,  έχει καθιερώσει τη δράση  «Ημέρες Γνωριμίας με το Πανεπιστήμιο Κρήτης  . Στα πλαίσια της δράσης αυτής το Ίδρυμα , δέχεται κατόπιν αιτήσεων,  μαθητές από όλη την Κρήτη και την υπόλοιπη Ελλάδα.

Στόχος της συγκεκριμένης δράσης είναι οι μαθητές να γνωρίσουν από κοντά το  Πανεπιστήμιο Κρήτης , να ενημερωθούν για τις ευκαιρίες και τις δυνατότητες που τους παρέχει και να γίνει γνωστό το έργο και οι δραστηριότητες του Ιδρύματος στα σχολεία.

Για την πραγματοποίηση των επισκέψεων, απαιτείται η συμπλήρωση και η αποστολή των ακόλουθων αιτήσεων στα αντίστοιχα Τμήματα.

ΡΕΘΥΜΝΟ

Για περισσότερες πληροφορίες παρακαλώ επικοινωνήστε με το Τμήμα Δημοσίων Σχέσεων και Εκδηλώσεων στο Ρέθυμνο, κ. Μαρία Παπαδάκη  (τηλ: 28310-77965, τηλ: 28310-77920 και e-mail: publicrel@admin.uoc.gr)

ΗΡΑΚΛΕΙΟ

Τα Τμήματα του Πανεπιστημίου Κρήτης στο Ηράκλειο για το ακαδημαϊκό έτος 2017 - 2018 θα δέχονται επισκέψεις κατόπιν αιτήσεως. Για τον καλύτερο προγραμματισμό των επισκέψεων,  παρακαλούμε δείτε το ακόλουθο "Πρόγραμμα Επισκέψεων Σχολείων στο Πανεπιστήμιο Κρήτης στο Ηράκλειο" στο οποίο αναφέρονται αναλυτικά οι ημέρες και οι ημερομηνίες που μπορείτε να επισκεφτείτε τα Τμήματα της Σχολής Θετικών και Τεχνολογικών Επιστημών και την Ιατρική Σχολή του Πανεπιστημίου Κρήτης.

-ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΠΙΣΚΕΨΕΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ ΣΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΡΗΤΗΣ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ  ΓΙΑ ΤΟ ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΟ ΕΤΟΣ 2017-2018

Για περισσότερες πληροφορίες παρακαλώ επικοινωνήστε με το Τμήμα Διεθνών και Δημοσίων Σχέσεων στο Ηράκλειο, κ. Παναγιώτα Διαμάντη  (τηλ: 2810-393229 και e-mail: diamanti@admin.uoc.gr)

g017 DSCN0545 P1010056

IMG 2513 IMG 2555IMG 2590