3ο σεμινάριο κύκλου 'Τέχνες και Άνθρωπος' από το Μουσείο Ιατρικής Κρήτης

Σεμινάριο με θέμα: Η μάστιγα των αγγειακών εγκεφαλικών επεισοδίων: πρόληψη, θεραπεία, αποκατάσταση

Ομιλητής

Παναγιώτης Μήτσιας, Καθηγητής Νευρολογίας, Διευθυντής Νευρολογικής Κλινικής ΠΑΓΝΗ

Πέμπτη 18 Απριλίου, 17:00-18:45

Αίθουσα Πολυμέσων του Μουσείου Φυσικής Ιστορίας Κρήτης

Διάλεξη – Stéphanie Maillot «Η ελευθερία του να καταριέσαι: ο δούλος Θεογένης και οι Σύριοι Θεραπευταί της Δήλου»

Στο πλαίσιο του προγράμματος διαλέξεων του Τμήματος Ιστορίας και Αρχαιολογίας για το εαρινό εξάμηνο, η κ. Stéphanie Maillot, από το Université Clermont Auvergne, θα δώσει διάλεξη με θέμα

την Πέμπτη 18 Απριλίου 2019.

Η διάλεξη θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα 56 (Συνεδριάσεων) του τμήματος Ιστορίας και Αρχαιολογίας, στις 20.30.

Αφίσα διάλεξης

Διάλεξη: Alexander Meeus, 'Unexpected reversals in Diodoros and ancient philosophy of history' (18/4/2019, 14:30)

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
ΤΜΗΜΑ ΦΙΛΟΛΟΓΙΑΣ