2ο Ερευνητικό Σεμινάριο της Ιατρικής Σχολής ΠΚ

Το 2ο Ερευνητικό Σεμινάριο της Ιατρικής Σχολής ΠΚ που διοργανώνεται σε συνεργασία με το ΙΤΕ και το ΚΕΜΕ θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 3/2/2021, στις 3-4 μμ, με ομιλητή τον κ. Ιωάννη Χαραλαμπόμπουλο, Αν. Καθηγητή Φαρμακολογίας της Ιατρικής Σχολής ΠΚ και Συνεργαζόμενο Ερευνητή του ΙΤΕ-ΙΜΒΒ, με τίτλο:

" Neurotrophins and their receptors in Regenerative Neuropharmacology: from developing novel neurogenic compounds to brain-on-a-chip platforms”.

Μπορείτε να δείτε  την ανακοίνωση του Ερευνητικού Σεμιναρίου εδώ

Βιωματικό σεμινάριο: Εξ αποστάσεως εκπαίδευση σε συνθήκες πανδημίας

Στο πλαίσιο της στήριξης των φοιτητών για τον COVID-19 θα επαναληφθεί από το Συμβουλευτικό Κέντρο Φοιτητών του Πανεπιστημίου Κρήτης, το βιωματικό ψυχοεκπαιδευτικό σεμινάριο διάρκειας 3 ωρών με θέμα:

"Εξ αποστάσεων εκπαίδευση σε συνθήκες πανδημίας: τρόποι διαχείρισης της κόπωσης και ενίσχυσης της ψυχικής ανθεκτικότητας"

Τετάρτη 3 Φεβρουαρίου 2020, 11:30-13:00

Πέμπτη 4 Φεβρουαρίου 2020, 11:30-13:00

Απαραίτητη είναι η δήλωση συμμετοχής με αποστολή της φόρμας δήλωσης στο rskf_psy@uoc.gr.

Φόρμα δήλωσης συμμετοχής: http://news.uoc.gr/news/2021/29-01/ΦΟΡΜΑ_ΔΗΛΩΣΗΣ_ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ.doc