Σάββατο, Ιουνίου 06, 2020

DJ-MegaMenu

International Networking Week at JLU Giessen 29 June - 3 July 2020

Dear Partners, Colleagues and Friends,

Warm greetings from Justus Liebig University Giessen!

I am happy to announce our upcoming International Networking Week at JLU Giessen in summer 2020. The week will take place from 29 June until 3 July 2020 and we will address the challenges on how to mobilize an immobile target group to go abroad on the example of students in teacher training at Justus Liebig University Giessen.

Registration will open towards the beginning of March – I will then approach you once again with a registration link and a draft programme. Meanwhile, you can already find further information and some impressions of our last year’s networking week under: www.uni-giessen.de/international-pages/erasmus/stafftraining

With my best regards from Giessen,

Sigrid Jost

Coordinator for Erasmus+ and Mobility worldwide

Justus Liebig University Giessen

International Office

Goethestraße 58

35390 Giessen

Germany

Tel: +49 (0) 641 / 99 12131

Fax: +49 (0) 641 / 99 12139

E-Mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Website: www.uni-giessen.de/internationales

© 2018 Τμήμα Διεθνών Σχέσεων Πανεπιστημίου Κρήτης, Με την επιφύλαξη παντός δικαιώματος. Σύνδεση χρήστη
Υποστήριξη MiSUoC ΚΠ/Μηχανογράφηση Πανεπιστήμιο Κρήτης