Τρίτη, Νοεμβρίου 24, 2020

Επιλογή Γλώσσας

DJ-MegaMenu

Συνεργασία με το Πανεπιστήμιο Karshi στο Ουζμπεκιστάν

Dear  collegue and best friends !

I am Eshev Alibek, Head of International relations Department from Karshi engineering-economic institute, Karshi city, Kashkadarya region, the Republic of Uzbekistan, Central Asia. I am writing because of our interest on fostering cooperation with your institution through Erasmus+ and Erasmus Mundus program, ICM, CBHE   (International Credit mobility, Capacity building in higher education), Joint master degree of European Commission. Our institution has been actively involved in the most projects such as MANECA, PROMENG, SWAN, MATcHES, ITEM, MechaUZ through TEMPUS and Erasmus+ program of European Commission and also DAAD program by Germany. There are many students and academic staff who are eligible to actively participate in European projects. Taking them into consideration, we are sending you partner search form in advance for nominating period October 2020-2021 academic year. Our KEEI has a very good cooperation projects with universities in Greece is coming. ITEM including Erasmus + CBHE project, still under MechaUZ Greece coordinators. In this regard, cooperation with the new offer for you to continue with defiance. The name of the project is "Modernization of the Kashkadarya region tourism potential and the innovative models of studying the historical roots  between Central Asia and ancient Greek cultural relations. On this occasion, please take it into consideration our suggestions and let us know if there are any irrelevant details. We will kindly look forward your respond.  We hope that the program administration will find our projects useful and give us their supports. Karshi engineering economic institute’s administrative and academic staff will be very grateful cooperating with your institution!

Best regards !

Mr Alibek Eshev
Head of International Cooperation Department of Karshi engineering-economics institute

Phone +998914568805

Tel. +99875221-04-17

Email:  //e.mail.ru/compose?To=Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε." moz-do-not-send="true">Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Facebook. alibek eshev.

Coordinator Project Erasmus+ MechaUz.  https://mecha.uz/client/index.php

© 2018 Τμήμα Διεθνών Σχέσεων Πανεπιστημίου Κρήτης, Με την επιφύλαξη παντός δικαιώματος. Σύνδεση χρήστη
Υποστήριξη MiSUoC ΚΠ/Μηχανογράφηση Πανεπιστήμιο Κρήτης